ویدیوی آموزشی شیوه های انهدام رابطه با نوجوانان

شیوه های انهدام رابطه با نوجوان

مهم‌ترین چالش بزرگترها و نوجوانان، «ارتباط» است. ارتباط با دهه هشتادی‌ها و نوجوانان دهه‌ی نودی. ما بزرگترها بیشتر از هر چیز نگران موفق نبودن نوجوانانمان هستیم آن هم آنجور که می‌خواهیم. کمتر از ما هست که آگاه باشد اصلِ اصلِ اصل رسالت ما با نوجوانان، مقوله‌ی ارتباط است. برای همین خیلی اوقات به کاهدان می‌زنیم! به جای کنارشان بودن و پشت سرشان قدم‌زدن یا از بالا به پایین نگاهشان می‌کنیم یا روبرویشان قرار می‌گیریم و هر روز فاصله‌ی ما با آنان بیشتر و بیشتر می‌شود چنانکه نتایجش را در دو سه ماه اخیر به شکل اعتراضی مشاهده می‌کنیم.

ما با نگاهی طنزآلود به این رسیدیم که انگار تمایل به سمت تخریب رابطه‌هاست. پس گفتیم بسیار خب، حالا که توانسته‌ایم به این خوبی در تخریب روابطمان و عدم تفاهم با نوجوانانمان به خوبی پیش برویم، در این ویدیو کوشش کنیم پازل را تکمیل کنیم و اگر احیانا ابزاری را برای تخریب پل‌های ارتباطی از دست داده‌اید در اختیارتان بگذاریم!

در این ویدیو بر خلاف ویدیوهای آموزشی دیگر، رویکرد گفت‌وگو را پیش گرفته‌ایم. از این رو دو نفر از جوانان، سرفصل‌های ویدیو را با علی‌اکبر زین‌العابدین به گفت‌وگو نشسته‌اند بجای اینکه راوی به شکل یک متکلمِ تنها روبروی دوربین با مخاطبان صحبت کند. از این رو بداهه‌ها در پرسش‌گری به زنده‌تر بودن و پویایی مباحث جان بخشیده است.

باید بگوییم ضبط این ویدیو در مرداد1401 انجام پذیرفته است و مراحل تدوین آن تا اواخر مهرماه اخیر به طول انجامیده. اما هر کاری کردیم دلمان به عرضه‌ی فروشی این ویدیو در شرایط موجود کشور راضی نشد؛ از سویی بر حسب اتفاق که جامعه در پی رویدادهای اخیر، تشنه‌ی شناخت بهتر نوجوانان و جوانان شده‌است، مباحث این ویدیو می‌تواند بر این شناخت، یاری‌کننده باشد. پس به همان دلیل و همچنین با توجه به شرایط اقتصادی بد فعلی، عرضه‌ی این ویدیو را رایگان آغاز می‌کنیم و پس از پایان مهلت، در بخش فروشگاهی قرار خواهد گرفت.

سازنده‌ی ویدیو: مسعود پورهاجریان

گفت‌وگوکنندگان: امیررضا متین‌نیا و فریما سلطانی

72 دقیقه

علی‌اکبر زین‌العابدین از چهره‌های شاخص کشور در مقوله‌ی شناخت نوجوانی و نوجوانان است. علاوه بر فعالیت مطبوعاتی برای نوجوانان از 1375 و همچنین نویسندگی، سرویراستاری و ترویج ادبیات نوجوانان در دو دهه‌ی اخیر، معلم و مربی چندین هزار نوجوان در سراسر کشور بوده است و به عنوان روان‌شناس بالینی، مشاور و درمانگر خانواده‌ها و نوجوانان پرشماری فعالیت مستمر کرده‌است. یادداشت‌ها، جستارها، مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های او درباره نوجوانی و نوجوانان، طرفداران و دنبال‌کنندگان فراوانی دارد که شاید خود شما یکی از ایشان باشید. زاویه‌ی دید او به حوزه‌ی نوجوانی، گاه جریان‌سازی کرده است. شاید ارتباط از نزدیک و وسیع او با انواع نوجوانان مناطق کم‌برخوردار، طبقه‌ی متوسط و خانواده‌های مرفه و خانواده‌های نوجوانان ایرانی مقیم خارج از کشور با لحاظ تنوع زیستی فرهنگی و اقلیمی، او را واقع‌بین‌تر از برخی فعالان این حوزه کرده‌باشد. از سویی بیان ساده و صمیمی او امکان برقراری ارتباط با انواع اقشار جامعه را فراهم می‌سازد.

.

سرفصل‌های ویدیوی آموزشی شیوه‌های انهدام ارتباط با نوجوان

بخش 1- هدف از انهدام رابطه

بخش2- مقایسه نوجوان با هم‌سالانش

بخش3- تحمیل آرزوهای والدین بر نوجوانان

بخش4- رودرویی با علایق نوجوانان

بخش5-نگرانی از ارتباط با جنس دیگر

بخش6- عدم تمایل نوجوانان به حضو در مهمانی‌ها

بخش7- ترس نوجوان از والدین کنترل‌گر

بخش8- پرخاشگری نوجوانان

بخش9- وابستگی نوجوانان به بازی‌های آنلاین    

ما را خوشحال می‌کنید اگر در بخش تماس با من، نظرات خود را درباره این ویدیو ثبت نمایید.

  • 72 دقیقه
  • موضوع: چرا روابط ما با نوجوانان مختل می‌شود؟
  • قیمت : 190هزار تومان
  • همکاران ما نام کاربری و شیوه دسترسی شما را به ویدیو تا 72 ساعت بعد و در ساعات کاری برایتان ارسال خواهند کرد.

مراحل تهیه ویدیو:

1- فرم زیر را تکمیل و روی «ارسال» کلیک کن.

2- حالا منتظر باش تا همکاران ما حداکثر پس از 72 ساعت دسترسی شما را میسر کنند.

*چنانچه در فرایند خرید به مشکلی برخورد کردی به شماره 2508674-0991 در واتس‌اپ یا تلگرام پیام بده.

فرم سفارش محصول

YYYY slash MM slash DD
محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:(ضروری)
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

برچسب ها: بدون برچسب

8 پاسخ

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده