کارگاه طرح درس نویسی (برای معلمان)

طرح درس همان نمایشنامه کلاس است و معلم هم کارگردانش. کارگردان بدون نمایشنامه خوب نمی‌تواند نمایش خوبی را اجرا ببرد. همه نمایشنامه‌های خوب هم هنگام اجرا با نفس تماشاچیان تنظیم می‌شوند چه به دست بازیگرانش که دانش‌آموزان و دانشجویان‌اند چه با تصمیم کارگردانش که معلم است.
هر نمایشنامه خوب هم دست هر کارگردانی بدهی یک اجرای متفاوت با دیگری از آن درمی‌آورد.
.
نوشتن طرح درس برای بسیاری از معلمان و مدرسان، کار پیچیده بدردنخور اعصاب‌خردکنی است. وقتی مدیر مدرسه، آموزشگاه یا دانشگاه از آنها می‌خواهد که طرح‌های تدریسشان را برای یک دوره بنویسند، محدودیت و سخت‌گیری بی‌دلیل احساس می‌کنند.
شاید درست فکر می‌کنند. شاید یک طرح فرمالیته می‌خواهند. شاید یک طرحی می‌خواهند که با ارزش‌ها و اهداف تدریسشان هم‌سو نیست. یا شاید خود مدرس تصور کند نوشتن طرح، او را در تدریس محدود می‌کند و نمی‌گذارد «امر بداهه» در کلاسش جاری باشد. و شاید اصلا هیچ‌کدام اینها نباشد و با فنون طراحی و نوشتن طرح‌ درس‌ آشنا نباشد.
به هر روی مدرسان موثر، اغلب بر پایه طرح‌های مهندسی‌شده و نقشه‌های خوب‌دیده‌شده، کار می‌کنند و صدالبته که امر بداهه و تصمیم‌های درلحظه هم هنر معلمی است.
یکی از مشخصه‌های طرح درس درست‌و‌درمان این است که دست‌وپاگیر نباشد. مانع نباشد. خودش راهِ هموار باشد. رودخانه و درخت و خانه و پرنده داشته باشد. نه یک حصار بسته کوچک بدون روزنه‌ای برای نور.
.
معمولا بعد از برگزاری دو سه دوره کارگاه‌های شیوه‌های آموزش نگارش و نوشتن خلاقانه برای معلمان، یک دوره تک‌جلسه‌ای آنلاین شیوه‌های طرح درس‌نویسی برگزار می‌کنم تا هنرجویان و دانشجویانی که با من دوره گذرانده‌اند و چندی با طرح‌هایشان در کلاس‌ها تمرین کرده‌اند در نوشتن طرح درس‌های جدید خود ورزیده شوند.
اما به جز معلمان و اساتید نگارش، انشا و زبان و ادبیات فارسی یا تسهیلگران فرهنگی و ادبی که در دوره‌هایم شرکت می‌کنند، سایر فعالان آموزشی با کودکان و نوجوانان هم که موضوع کارشان آموزش نگارش نیست، علاقه‌مند به شرکت بوده‌اند. چون چارچوب اصلی طراحی یک جلسه درس یکی است و فقط موضوع درس‌ها متفاوت است؛ از این نوبت قرار شد که جدای هنرجویان و فارغ‌التحصیلان دوره‌هایم، دیگر علاقه‌مندان هم بتواند به این دوره دسترسی داشته باشند.

  • مدرس: آقای علی‌اکبر زین‌العابدین
  • گروه سنی: بزرگسال
  • زمان: 180 دقیقه
  • هزینه: 200 هزار تومان

مراحل تهیه ویدیو:

۱- وجه مذکور را به شماره کارت ۶۴۶۵-۹۳۳۵-۲۹۱۰-۵۰۲۲ به نام علی‌اکبر زین‌العابدین (بانک پاسارگاد) واریز کن.

۲- تصویر رسید واریز را به شماره ۲۵۰۸۶۷۴-۰۹۹۱ واتس‌اپ کن.

۳- فرم زیر را تکمیل و روی «ارسال» کلیک کن.

۴- حالا منتظر باش تا همکاران ما حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از ارسال تصویر فیش واریزی دسترسی شما را میسر کنند.

*چنانچه در فرایند خرید به مشکلی برخورد کردی به شماره ۱۲۳۴۶۸۸۷-۰۹۹ در واتس‌اپ پیام بده.

کارگاه طرح درس نویسی

نام(ضروری)
YYYY slash MM slash DD
لطفا تلفن ثابت را همراه با کد شهر وارد کن.

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده